Anne Sütü Ve Emzirme Politikamız
19 Şubat 2019

TRABZON  ATAKÖY  RUH VE SİNİR  HASTALIKLARI  HASTANESİ

ANNE SÜTÜ VE EMZİRME POLİTİKAMIZ

1- HASTANEMİZDE ANNE SÜTÜNÜN, BEBEKLER İÇİN EN İDEAL BESİN OLDUĞU KABUL EDİLMEKTEDİR. ANNE SÜTÜ VE EMZİRME UYGULAMASININ KORUNMASI, TEŞVİK EDİLMESİ VE DESTEKLENMESİ AMACIYLA PERSONEL VE EBEVEYNLERLE DÜZENLİ ARALIKLARLA PAYLAŞILAN EMZİRMEYE İLİŞKİN YAZILI BİR EMZİRME POLİTİKASI HAZIRLANMIŞ OLUP, TÜM PERSONEL TARAFINDAN BENİMSENMİŞTİR.

2- HASTANEMİZİN TÜM BİRİMLERİNDE BEBEK FORMÜLLERİNİN PAZARLANMASI İLE İLGİLİ ULUSLARARASI YASA BENİMSENMİŞTİR. KURUMUMUZDA ANNE SÜTÜ MUADİLLERİNİN REKLAM VE PAZARLAMASINA İZİN VERİLMEMEKTEDİR.

3- HASTANEMİZDEKİ TÜM SAĞLIK PERSONELİ BU POLİTİKA DOĞRULTUSUNDA HİZMET İÇİ EĞİTİM ALMIŞ OLUP, ANNELERE ANNE SÜTÜNÜN YARARLARI ANLATILARAK EMZİRMEYE ÖZENDİRİLMEKTE VE ANNELERİN İSTEKLE EMZİRMELERİ SAĞLANMAKTADIR.

4- HASTANEMİZE BAŞVURAN TÜM HAMİLELERE ANNE SÜTÜNÜN ÖNEMİ, EMZİRMENİN YARARLARI VE YÖNTEMLERİ KONUSUNDA BİLGİ VERİLMEKTEDİR.

5- ANNELERE, EMZİRMENİN NASIL OLACAĞI, EMZİRME YÖNTEMLERİ VE BEBEKLERİNDEN AYRI KALDIKLARI DURUMLARDA SÜTÜN SALGILANMASINI NASIL SÜRDÜREBİLECEKLERİ GÖSTERİLMEKTEDİR.

6- ANNE ADAYLARINA; BEBEK DOĞDUKTAN SONRA ANNE İLE BEBEĞİN 24 SAAT AYNI ODADA KALMASININ ÖNEMİ EĞİTİMLERLE VERİLMEKTEDİR.

7- İLK 6 AY SADECE ANNE SÜTÜ VERİLMESİ, DEVAMINDA İSE UYGUN TAMAMLAYICI BESLENME İLE BERABER EMZİRMENİN 2 YAŞ VE ÖTESİNE KADAR SÜRDÜRÜLMESİ KONUSUNDA AİLELER BİLGİLENDİRİLMEKTEDİR.

8- EMZİRİLEN BEBEKLERE YALANCI MEME, EMZİK VE BİBERON VERİLMEMEKTE, RİSKLERİ KONUSUNDA AİLELER BİLGİLENDİRİLMEKTEDİR.

9- EBEVEYNLER, BEBEKLERİNİ EMZİRME KONUSUNDA SÜREKLİ DESTEK VE BAKIM HİZMETLERİNE ERİŞİM SAĞLAYACAKLARI MERKEZLERLE İLGİLİ BİLGİLENDİRİLMEKTEDİR.

10- HASTANEMİZDE ANNELERİN RAHATÇA EMZİREBİLMELERİ İÇİN EMZİRME ODASI DÜZENLENMİŞTİR.